Bezpłatna infolinia 800 806 900

Slider srodki pielegnacyjne

W ofercie Audiofon znajdą Państwo środki do codziennej pielęgnacji aparatów słuchowych, a także zestawy do ich osuszania.

Dbałość o stan aparatów, ich codzienna pielęgnacja i osuszanie pozwalają uniknąć kłopotliwych i nierzadko kosztownych napraw. W naszej ofercie znajdują się specjalistyczne środki pielęgnacyjne pakowane dla firmy Audiofon we Francji przez ich producenta: zestawy osuszające do wkładek usznych i aparatów słuchowych, zestawy czyszczące do wkładek usznych, nawilżane chusteczki i spraye do pielęgnacji aparatów słuchowych.

Należy pamiętać, że aparaty noszone za uchem lub wewnątrz ucha stale narażone są na działanie potu i woskowiny, które niekorzystnie wpływają na elektronikę aparatów i mogą doprowadzić do ich uszkodzenia. Dlatego tak ważne jest nie tylko regularne czyszczenie i osuszanie aparatów słuchowych, lecz także dbanie o stan higieniczny uszu, włosów i skóry głowy. Warto pamiętać, że mimo iż aparaty zabezpieczone są przed wnikaniem do ich wnętrza wody specjalną wodoodporną powłoką, resztki detergentów, takich jak szamponu czy odżywki do włosów znacznie ułatwiają wnikanie np. potu z włosów do przetworników aparatów, mogąc je uszkodzić.
Konserwacja aparatu słuchowego

Środki pielęgnacyjne do aparatów słuchowych można zakupić bezpośrednio w naszych oddziałach lub w naszym Sklepie on-line.

 


Szczególnie polecanym sposobem osuszania aparatów słuchowych jest umieszczanie aparatów na noc w elektronicznym osuszaczu z funkcją odkażania za pomocą promieniowania UV. Osuszacze można nabyć w naszych oddziałach, gdzie pracownicy chętnie poinstruują Państwa jak ich używać.