Bezpłatna infolinia 800 806 900

Urządzenia wspomagające

SPRAWDŹ SWÓJ SŁUCH

Możesz sprawdzić swój słuch, wykonując prosty test słuchu online lub od razu umówić się na bezpłatne badanie słuchu w jednym z naszych oddziałów.

Urządzenia i systemy wspomagające


Urządzenia wspomagające

Aparaty słuchowe mogą współpracować z szeroką paletą akcesoriów, które znacząco zwiększają ich możliwości. Dzięki temu każda osoba może odnieść większą korzyść z użytkowania swoich aparatów słuchowych oraz sprawić, że codzienne czynności jak rozmowa telefoniczna, czy oglądanie telewizji staną się jeszcze bardziej komfortowe.

...
Systemy wspomagające

Działanie samych aparatów słuchowych może być niewystarczające w przypadku bardziej wymagających środowisk akustycznych. Szczególnym wyzwaniem jest słyszenie z większej odległości, w hałasie czy w pomieszczeniu z pogłosem, gdzie zapewnienie optymalnego zrozumienia mowy wymaga zastosowania systemów wspomagania słyszenia. Pomoc z nich płynąca jest ogromna, szczególnie w przypadku dzieci, które wymagają korzystniejszego stosunku sygnału do szumu (lepszego odseparowania mowy od hałasu), aniżeli osoby dorosłe.

...
Systemy ostrzegawcze

To zestaw czujników, które zbierają informacje o zdarzeniach w Twoim domu, a odbiorniki informują o tym, co konkretnie się wydarzyło. System jest niezwykle przydatny dla osób głęboko niedosłyszących lub niesłyszących, kiedy nie korzystają one z aparatów słuchowych (np podczas snu) lub również wtedy, gdy znajdują się na zewnątrz budynku, np. w ogródku.

...


Urządzenia wspomagające

Współpraca z telefonami komórkowymi

Zazwyczaj akcesoria tego typu połączone są z telefonem komórkowym bezprzewodowo za pomocą łącza Bluetooth, choć są i takie, które można do telefonu podłączyć kabelkiem. Umożliwiają prowadzenie rozmów bez użycia rąk, a także bezprzewodową transmisję multimediów z telefonów np. słuchanie muzyki, oglądanie YouTube itd.. Niektóre, w połączeniu z aplikacją na telefon, pozwalają na zdalne sterowanie aparatami słuchowymi.

Oglądanie telewizji

Dzięki akcesoriom przeznaczonym do oglądania telewizji dźwięk z telewizora bezprzewodowo przesyłany jest wprost do aparatów słuchowych. Użytkownik zyskuje doskonałą jakość dźwięku i dobre rozumienie mowy, z jednoczesną redukcją zakłócających odbiór dźwięków z otoczenia (jak odgłosy z kuchni, rozmowy innych członków rodziny itp.)

Akcesoria wielofunkcyjne

Oprócz akcesoriów przeznaczonych do konkretnych zadań, istnieje grupa urządzeń uniwersalnych, które mogą pełnić jednocześnie wiele funkcji takich jak: pilota zdalnego sterowania, streamera dla bazy TV, współpracować z telefonami komórkowymi za pomocą łącza Bluetooth (prowadzenie rozmów, przesyłanie multimediów, aplikacje), jak również posiadają wejście audio umożliwiające podłączenie do radia, komputera, tabletu lub odbiornika systemu wspomagania słyszenia (dawniej FM).

Sterowanie aparatami słuchowymi

Obsługę niektórych aparatów słuchowych można uprościć i uczynić bardziej dyskretną. Piloty zdalnego sterowania współpracują z większością aparatów słuchowych. Użytkownik może w łatwy i niezauważalny sposób, zdalnie, np. z kieszeni marynarki, zmienić głośność lub program w aparatach słuchowych.

Telefony stacjonarne

Do dyspozycji użytkowników aparatów słuchowych z bezprzewodową łącznością są specjalnie skonstruowane telefony stacjonarne, które oprócz bycia zwykłym telefonem dla całej rodziny, dodatkowo przesyłają bezprzewodowo rozmowę do obu aparatów słuchowych ich użytkownika.

Dobre słyszenie z większej odległości

Osoby mające problem ze zrozumieniem mowy docierającej z większej odległości np. podczas wykładu, mogą skorzystać z dodatkowego mikrofonu, przypinanego do ubrania wykładowcy lub rozmówcy, dzięki czemu jego głos bezprzewodowo wysyłany jest do streamera, np. zawieszonego na szyi użytkownika aparatów, a z niego wprost do aparatów słuchowych.

Systemy wspomagające

Systemy wspomagania słyszenia składają się z nadajnika i odbiornika lub odbiorników, czasem znajdujących się wewnątrz aparatów słuchowych, a ich rolą jest bezprzewodowa transmisja sygnałów audio do aparatów słuchowych. Jednym z najczęstszych miejsc, gdzie urządzenia takie są stosowane są sale szkolne i wykładowe. W takim zastosowaniu nauczyciel lub wykładowca ma założony nadajnik (mikrofon), wyłapujący jego głos blisko ust, który następnie bezprzewodowo przesyłany jest do odbiorników połączonych z aparatami słuchowymi słuchaczy lub uczniów. Systemy wspomagania słyszenia Phonak Roger można konfigurować na wiele sposobów w zależności od potrzeb i wymagań.


Nadajniki

Roger Pen
Roger Select
Roger Clip-On-Mic


Odbiorniki

Roger MyLink
Roger X
Dedykowane odbiorniki Roger


Systemy Bellman&Symfon

Bellman&Symfon Domino

Systemy wspomagania słyszenia Bellman&Symfon Domino dostępne są w zestawie zawierającym nadajnik i odbiornik z pętlą indukcyjną. Występuje on w dwóch wersjach:
Classic – przeznaczonej do mniej hałaśliwych środowisk, w których głównym problemem jest odległość od źródła dźwięku
Pro – bardziej zaawansowanej, która dzięki mikrofonom kierunkowym skuteczniej eliminuje otaczający hałas.

System VISIT - Inteligentny i bezpieczny dom

System VISIT 868 firmy Bellman&Symfon to zestaw czujników, które reagują na zdarzenia w Twoim domu, np. dzwonek do drzwi lub płacz dziecka w odległm pomieszczeniu i współpracujących z nim sygnalizatorów, które powiadamiają Cię o tym, co konkretnie się wydarzyło. System jest niezwykle przydatny dla osób niedosłyszących, zarówno tych, które nie korzystają z aparatów słuchowych, jak i użytkoników aparatów słuchowych dla których System VISIT może stanowić dodatkowe wsparcie.

Każdy z czujników Systemu VISIT może przesyłać informacje do dowolnego sygnalizatora dopasowanego do potrzeb użytkownika - m.in. pagera, sygnalizatora świetlnego, poduszki wibracyjnej, zegara alarmowego lub sygnalizatora noszonego na ręce jak zegarek.
Każdy z sygnalizatorów może współpracować z kilkoma dowolnymi czujnikami informując Cię o konkretnym zdarzeniu światłem, dźwiękiem, wibracjami. Dzięki nim nie umknie Twojej uwadze żaden dzwonek do drzwi ani telefon od bliskiej osoby, ponieważ sygnalizatory na wiele sposobów powiadomią Cię o konkretnych zdarzeniach w Twoim domu, np. pożarze lub otwarciu okna - nawet podczas snu.

System Visit

Funkcje System VISIT

Czujniki systemu VISIT

Visit - czujniki

Czujniki zainstalowane w Twoim domu zareagują na każde ważne dla Ciebie zdarzenie - dźwięk dzwonka do drzwi, domofon, telefon, SMS, otwarcie okna, płacz dziecka lub dym.
Powiadomienie z czujników otrzymasz poprzez sygnalizatory systemu VISIT, np. noszony przy pasku pager, zegarek na rękę, budzik lub lampę generującą błyski.

Sygnalizatory systemu VISIT

Visit - sygnalizatory

Gdy czujniki systemu VISIT wykryją w Twoim domu istotne dla Ciebie zdarzenie - zostaniesz powiadomiony o tym wibracjami, głośnym dźwiękiem, silnym światłem - w zależności od typu sygnalizatora. Dzięki kolorowym diodom zaświecającym się na sygnalizatorze zawsze wiesz, czego dotyczy alarm.