Bezpłatna infolinia 800 806 900

Slider bellman

W naszej ofercie znajdą Państwo baterie cynkowo-powietrzne przeznaczone specjalnie do aparatów słuchowych.
Baterie cynkowo-powietrzne wytwarzane przez różnych producentów występują zawsze w czterech ujednoliconych rozmiarach o symbolach 10, 13, 312 i 675. Różnią się one fizyczną wielkością samej baterii i jej pojemnością, czyli czasem działania. Można ogólnie przyjąć, że im mniejsza bateria, tym krócej będzie działała w aparacie.
Oznacza to także, że im mniejszy i „dyskretniejszy” aparat słuchowy – tym mniejszą pomieści w sobie baterię, a w konsekwencji tym krótszy będzie czas jego działania na jednej baterii. Rozważając kupno aparatu słuchowego warto wziąć ten czynnik pod uwagę.

Warto wiedzieć:

  • mimo iż baterie do zegarków wyglądem przypominają baterie do aparatów słuchowych – zupełnie nie nadają się do ich zasilania, ponieważ prąd uzyskiwany z baterii do zegarka nie jest w stanie zaspokoić wysokich wymagań energetycznych aparatu słuchowego
  • czas działania baterii w tym samym aparacie słuchowym u różnych użytkowników może być inny. Zużycie baterii zależy bowiem od ustawień wzmocnienia w aparacie (im większy ubytek słuchu, tym więcej prądu zużywa aparat), środowiska akustycznego w którym używamy aparatu (im głośniejsze i często zmieniające się, tym krótszy czas działania baterii) oraz od takich czynników jak temperatura i wilgotność otoczenia.