Bezpłatna infolinia 800 806 900

Aparaty słuchowe

SPRAWDŹ SWÓJ SŁUCH

Możesz sprawdzić swój słuch, wykonując prosty test słuchu online lub od razu umówić się na bezpłatne badanie słuchu w jednym z naszych oddziałów.

Aparaty słuchowe to zaawansowane urządzenia elektroniczne, które pozwalają ich użytkownikom na powrót do świata dźwięków. Dzięki rozwojowi technologii cyfrowych te miniaturowe sprzęty poza wzmacnianiem dźwięku realizują szereg dodatkowych zadań, które zwiększają komfort słyszenia. W naszej ofercie posiadamy aparaty wiodących producentów, m.in. Widex, Signia, Phonak, Unitron, Bruckhoff.

Więcej

Aparaty słuchowe składają się z mikrofonu lub systemu dwóch mikrofonów, procesora, w którym dźwięk z mikrofonu poddawany jest obróbce, oraz słuchawki. Najczęściej zasilane są małą baterią cynkowo-powietrzną, ale spotyka się także modele zasilane akumulatorkiem. Noszone są zazwyczaj za uchem lub umieszczane w przewodzie słuchowym, a dzięki swoim niewielkim rozmiarom w wielu wypadkach są niemal zupełnie niewidoczne.

Rodzaje aparatów słuchowych

Aparaty zauszne (BTE)
...
Aparaty zauszne RIC i RITE

- ze zintegrowaną słuchawką (RIC)
- z wkładką ze zintegrowaną słuchawką (RITE)

...

Aparaty wewnątrzuszne (ITE)


...
Aparaty wewnątrzkanałowe (CIC)

...


Funkcje i klasy aparatów słuchowych

O komforcie i jakości słyszenia w aparatach słuchowych decyduje nie ich wygląd, lecz rodzaj elektroniki umieszczonej wewnątrz obudowy aparatu. Niezwykle ważne jest więc dopasowanie odpowiedniego modelu oraz ustawień do ubytku słuchu oraz do indywidualnych preferencji dotyczących słyszenia.

Na szczęście nasi Pacjenci nie muszą tej decyzji podejmować sami – protetyk słuchu proponując konkretny model aparatów bierze pod uwagę funkcje i cechy, które będą najbardziej przydatne przy stylu życia prowadzonym przez Pacjenta. Osoby aktywne zawodowo i towarzysko będą potrzebowały aparatów z wyższej klasy, niż osoby pozostające głównie w cichym otoczeniu domowym. Po pełną poradę w tym zakresie zapraszamy do naszych oddziałów.

Funkcja Klasa
PODSTAWOWA
Klasa
EKONOMICZNA
Klasa
BUSINESS
Klasa
TOP

Ceny

Cena aparatu słuchowego zależy głównie od zaawansowania technicznego elektroniki znajdującej się wewnątrz aparatu. Oznacza to, że dwa identyczne z wyglądu aparaty mogą bardzo różnić się możliwościami technicznymi, a co za tym idzie ceną – nawet o kilka tysięcy złotych.

Dlatego nasi specjaliści tak poważnie podchodzą do wywiadu z Pacjentem, by móc poznać jego potrzeby i najczęstsze problemy w słyszeniu i rozumieniu mowy. Na tej podstawie są w stanie zaproponować najbardziej optymalne dla Pacjenta rozwiązanie, zgodne z jego potrzebami, oczekiwaniami estetycznymi i możliwościami finansowymi.

Pakiety dodatkowe

Dla najbardziej wymagających Pacjentów stworzyliśmy pakiety dodatkowe, które zwiększają wygodę i poczucie bezpieczeństwa podczas użytkowania aparatów słuchowych.

Poznaj pakiety Audiofon:

Abonament Opieki Audiofon

  • 60 rat 0%
  • baterie, filtry oraz środki do pielęgnacji aparatów słuchowych w cenie
  • brak dodatkowych kosztów związanych z eksploatacją aparatów słuchowych
  • 5 letnia gwarancja na aparaty słuchowe

Przedłużona Gwarancja Audiofon

Przedłużona Gwarancja Audiofon to dodatkowy rok lub dwa lata ochrony Twoich aparatów słuchowych. Skorzystaj i ciesz się bezstresowym słyszeniem przez cały okres ich użytkowania.

  • każdy aparat w naszej ofercie może zostać objęty dodatkową gwarancją
  • bezpłatna naprawa usterek powstałych w wyniku wad fabrycznych
  • wymiana aparatów słuchowych na nowe jeśli poprzednie nie będą nadawały się do naprawy