Badanie słuchu

Badania słuchu są podstawą określenia rodzaju i stopnia ubytku słuchu.

We wszystkich gabinetach Audiofon takie badania wykonywane są bezpłatnie, niezobowiązująco i przede wszystkim rzetelnie.

Czy wiesz, że...

Wyniki są od razu analizowane i omawiane z Pacjentem przez wykwalifikowanych protetyków słuchu, a każdy Pacjent odwiedzający dowolny z ponad 300 oddziałów firmy, może liczyć na realną pomoc w znalezieniu najlepszych rozwiązań dopasowanych do swoich problemów w słyszeniu i stylu życia. Badanie słuchu jest więc pierwszym krokiem, aby móc lepiej słyszeć.

Podczas wizyty, poza samymi badaniami słuchu, pracownik przeprowadza z Pacjentem wywiad. Dzięki poznaniu jego stylu życia, i oczekiwań wobec poprawy słyszenia, protetyk słuchu jest w stanie dopasować aparaty słuchowe do konkretnych potrzeb Pacjenta.

4 kroki do lepszego słyszenia

Badanie słuchu

Konsultacja z protetykiem słuchu

Przymiarka aparatów słuchowych

Wybór odpowiedniego rozwiązania

Przebieg badania
  • Orientacyjny czas badania - ok. 30 minut
  • Orientacyjny czas potrzebny na dopasowanie aparatów słuchowych - od 30-do 60 minut
  • Badanie słuchu i dopasowanie odpowiednich aparatów możliwe jest na jednej wizycie

Rodzaje badań
słuchu
Audiometria tonalna na przewodnictwo powietrzne i kostne
Audiometria mowy
Audiometria mowy w wolnym polu
Audiometria impedancyjna (inaczej tympanometria)

Ubytek słuchu

Ubytek słuchu to dziś powszechny problem społeczny, dotyczący coraz większej liczby osób, także w coraz młodszym wieku. Sprawia on osobom niedosłyszącym wiele problemów zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Trudno jest żyć i pracować, gdy nie słyszy się tego, co mówią do nas inni.

Badanie słuchu jest bezpłatne i niezobowiązujące, trwa zaledwie kilka minut, a tak wiele może zmienić na lepsze!

Jeśli na któreś z poniższych pytań odpowiedź brzmi TAK, oznacza to, należy zbadać słuch
Zdarza mi się myśleć, że rozmówca mówi za cicho lub niewyraźnie
Gdy kilka osób mówi na naraz, mam problemy ze zrozumieniem sensu wypowiedzi
Czasem mam trudności ze zrozumieniem lektora lub dialogu w telewizji
Zdarza mi się usłyszeć od bliskich lub znajomych, że za głośno mówię
Czasem odczuwam dzwonienie lub szum w uszach
Wykwalifikowany zespół specjalistów

Firma Audiofon od początku swojego istnienia miała ambicję i szczęście pozyskiwać wysokiej klasy specjalistów w dziedzinie protetyki słuchu. Wiele z osób, które w tamtym czasie dołączyły do zespołu, pracuje w firmie od ponad 20 lat.

Zawsze przywiązywaliśmy dużą wagę do wysokiego poziomu merytorycznej wiedzy pracowników, dlatego, między innymi, wprowadziliśmy w firmie program systematycznych szkoleń, jak również coroczny egzamin kompetencyjny, służący motywowaniu pracowników do stałego poszerzania swojej wiedzy na temat nowości w audioprotetyce.

Dzięki temu bardzo duży odsetek pracowników może poszczycić się tytułem mistrzowskim protetyki słuchu, co jest wyjątkowym osiągnięciem w skali polskiego rynku audioprotetyki.

Wizyty domowe

Pacjentom mającym trudności z poruszaniem się oferujemy możliwość bezpłatnych wizyt domowych, w ramach których specjalista, za pomocą przenośnego sprzętu, może przeprowadzić procedurę badania słuchu i dopasowania aparatów słuchowych, zbliżoną do wizyty w punkcie protetycznym.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.