Bezpłatna infolinia 800 806 900

Mój aparat słuchowy nie działa. Co mogę zrobić?

SPRAWDŹ SWÓJ SŁUCH

Możesz sprawdzić swój słuch, wykonując prosty test słuchu online lub od razu umówić się na bezpłatne badanie słuchu w jednym z naszych oddziałów.

W każdym przypadku najlepiej udać się do jednego z naszych oddziałów, gdzie Protetyk Słuchu dokona bezpłatnego przeglądu i oceni, co jest przyczyną zaprzestania pracy aparatu słuchowego. Jeśli w danej chwili taka wizyta jest niemożliwa, należy:

W przypadku aparatów zausznych:

  • Sprawdzić stan baterii (w naszych oddziałach można zakupić tester do sprawdzania stanu baterii). W razie konieczności należy wymienić baterię.
  • Sprawdzić wylot dźwiękowodu we wkładce - być może wkładka została zatkana woskowiną i dlatego dźwięk z aparatu przechodzący przez wężyk i dalej przez wkładkę nie przechodzi do ucha. W razie konieczności wyczyścić wkładkę →więcej (link do środków pielęgnacyjnych
  • Sprawdzić czy wężyk nie jest przerwany, zatkany lub sztywny. W razie konieczności wymienić wężyk, lub udać się do Protetyka słuchu

W przypadku aparatów wewnątrzusznych

  • Sprawdzić stan baterii (w naszych oddziałach można zakupić tester do sprawdzania stanu baterii). W razie konieczności należy wymienić baterię.
  • Sprawdzić stan filtra. Sprawdzamy-pod lupą, czy nie jest zatkany woskowiną. W razie konieczności należy go wymienić
  • W aparacie wewnątrzkanałowym (CIC) sprawdzić, czy otwór mikrofonu w klapce baterii nie jest zatkany. W razie konieczności przepychamy go w kierunku od wewnątrz klapki na zewnątrz krótszym wyciorkiem załączonym do zakupionego aparatu słuchowego. Uwaga! Nie wkładamy niczego do samego mikrofonu!