Aparaty słuchowe dla Seniora. Czy takowe istnieją?

Dzisiejsi Seniorzy są niejednokrotnie osobami niezwykle aktywnymi. Wielu naszych Pacjentów używa smartfonów, korzysta z komputerów, wysyła e-maile, a także podróżuje i uczestniczy w spotkaniach towarzyskich. Odwiedzając kluby seniora widzimy i słyszymy jak rozwijają oni swoje pasje - jeżdżą na koncerty i wycieczki, uczestniczą w wykładach Uniwersytetu III Wieku, a także wspierają swoje dzieci opiekując się wnukami.

Zatem to, na co w naszych gabinetach zwracamy uwagę, to nie „metryka”, ale styl życia Pacjenta oraz realne problemy, z którymi mierzą się zgłaszające się do nas osoby.

Dopytujemy zarówno o sytuacje codzienne, jak i o to, jakie wyobrażenie na temat użytkowania aparatów słuchowych mają nasi Pacjenci. Jedni oczekują wyłącznie małych, niewidocznych aparatów słuchowych schowanych w uszach, a innym nie zależy na dyskrecji i wybierają aparaty większe, które mogą wyraźnie poczuć w ręku i za uchem.

Współczesne aparaty słuchowe dają nam na szczęście cały wachlarz możliwości w kwestii ich dopasowania do rodzaju i wielkości niedosłuchu, jak i oczekiwań użytkownika dotyczących jakości słyszenia, dodatkowych funkcji, czy chociażby prostoty obsługi.

Co do łatwości obsługi - zdarza się, że Pacjent (niekoniecznie w starszym wieku) ma problemy manualne. I na to mamy rozwiązanie. Są w ofercie aparaty, które łatwiej aplikuje się do ucha, oraz takie, które nie wymagają wymiany baterii - ładowalne. Te ostatnie coraz częściej wybierane są również z myślą o oszczędności, wygodzie obsługi, komforcie użytkowania, jak i większej odporności na zawilgocenie niż ma to miejsce w aparatach wyposażonych w klasyczną komorę baterii.

W obecnych czasach Seniorzy coraz chętniej sięgają również po aparaty słuchowe, które bezprzewodowo łączą się poprzez Bluetooth z telefonem komórkowym. Nie tylko mogą oni w ten sposób słyszeć rozmówcę bezpośrednio w swoich aparatach, ale również odbieranie połączeń odbywa się bez użycia rąk, co jest szczególnie przydatne podczas jazdy samochodem lub rowerem, na spacerze, w sklepie, a także w trakcie opieki nad wnukami.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także aplikacje w telefonie, dzięki którym dyskretnie i w prosty sposób można regulować głośność w aparatach słuchowych i zmieniać programy słuchania. Mały, poręczny pilot przyda się natomiast w sytuacjach, gdy nie ma możliwości zainstalowania aplikacji, bądź gdy nie chcemy sięgać po telefon, np. podczas spotkań towarzyskich, w teatrze, czy chociażby w kościele. Dyskretnie, np. z kieszeni lub torebki, można wówczas zwiększyć lub zmniejszyć głośność w aparatach słuchowych bądź przełączyć w nich program słuchania, o ile został przez protetyka słuchu w aparatach zaprogramowany.

Każdy z nas jest inny. Każdy z nas może prowadzić inny styl życia, bez względu na to, ile przeżył lat. W doborze aparatu słuchowego najistotniejsze jest kim jest nasz Pacjent i jaki styl życia prowadzi:

  • Czy przebywa głównie w domu, w ciszy, czy może spędza czas bardziej aktywnie, zmieniając często otoczenie akustyczne.
  • Czy woli prostą, nieskomplikowaną obsługę aparatu, czy chce mieć więcej możliwości i dostępnych w aparatach funkcji.

Naszą rolą jest dać naszym Pacjentom to, czego oczekują, znajdując dla nich optymalne rozwiązania zarówno w kontekście finansowym, jak i uwzględniające ich indywidualne potrzeby.

Właśnie dlatego działamy nieprzerwanie od ponad 30 lat, a nasi Pacjenci wracają do nas po swoje kolejne aparaty słuchowe, polecając nas także swoim znajomym i rodzinie.

Naszą misją jest przede wszystkim POMAGANIE, a sprzedaż odbywa się niejako przy okazji.😊

Reasumując, czy mamy w ofercie aparaty dla Seniorów? Zdecydowanie TAK!

Autor: Anna Rutkowska 


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.