Dopasowanie aparatów słuchowych

Stoisz przed decyzją zakupu aparatów słuchowych i masz w głowie mnóstwo pytań? Może wciąż jeszcze zastanawiasz się, czy to dobry moment? A może nie wiesz, gdzie się zgłosić, ani które aparaty wybrać? Może martwisz się również kosztami, które Cię czekają?

To całkowicie normalne, że pojawiają się tego typu pytania. Jedno jest pewne - zakup aparatów, jak twierdzą nasi Pacjenci, odmieni Twoje życie na lepsze.

Dlaczego? Przede wszystkim:

  • Zyskasz pewność siebie
  • Odzyskasz spokój i komfort w rozmowach
  • Twoje życie towarzyskie i rodzinne nabierze nowego wymiaru
  • Zadbasz o prawidłową pracę swojego mózgu

Jeśli masz stwierdzony niedosłuch, który nie nadaje się już do leczenia, to idealny moment, by dać sobie pomóc.

Czasem słyszymy od Pacjentów, że wrócą do nas, gdy już całkiem ogłuchną. Jak myślisz, czy jeśli tak się stanie, to będziemy w stanie im jeszcze pomóc? Jest dokładnie tak, jak myślisz – NIE będziemy. Osoby, które zbyt długo odwlekały ten moment, dzisiaj czytają już tylko z ruchu warg (często nieświadomie), bo ich słuch na tyle się „rozleniwił”, że komórki słuchowe stały się mniej sprawne, bądź obumarły, a mózg, który od dawna nie miał żadnych bodźców słuchowych – „oduczył się” interpretowania i rozumienia sygnałów. Zysk z zastosowania nawet najlepszych aparatów słuchowych na świecie będzie w tej sytuacji niezadowalający lub żaden.

Im szybciej zaopatrzymy nasze uszy w pomoc aparatów słuchowych, tym lepsze efekty uzyskamy. Więcej o tym, kiedy stosować aparaty, można przeczytać w naszym artykule tutaj: (link do arykułu)

Jak dobrać aparaty do swoich potrzeb?

W naszej firmie dopasowujemy aparaty do potrzeb i oczekiwań naszych Pacjentów. Przygotuj się zatem na pytania o to, w jakich sytuacjach odczuwasz największy problem ze słyszeniem i jakie w związku z tym są Twoje oczekiwania. Słyszenie telewizji, wbrew pozorom, nie jest taką prostą sprawą, albowiem mowa, którą słyszysz, jest przetworzona przez odbiornik telewizyjny. Dopytamy Cię więc w jakiej odległości jest telewizor, gdzie się znajduje i co lubisz oglądać. Jeśli będzie taka potrzeba, zaproponujemy Ci dodatkowe urządzenie do telewizora, które znacznie polepszy komfort jego odbioru.

Aparaty jakiej firmy są najlepsze? Nie ma tu jednej odpowiedzi. Aparat słuchowy to skomplikowane urządzenie. Dzisiejsze aparaty mają bardzo zaawansowane technicznie procesory, aby zapewnić Ci optymalne słyszenie w różnych sytuacjach akustycznych.

Każdy aparat słuchowy, który mamy w ofercie, jest dobry. Cena aparatu nie jest uwarunkowana jego wielkością, rodzajem, firmą (tu różnice są nieznaczne), ale tym, jak owe aparaty (różnych firm i z różnych poziomów technicznych) radzą sobie z mową i wydobywaniem jej z hałasu. Do tego dochodzą sytuacje trudne akustycznie - duża przestrzeń lub pomieszczenia z pogłosem, szum wiatru, hałas w tle, odbiór dźwięków muzyki, koncerty itp.

Zupełnie inną sytuacją akustyczną będzie także rozmowa z jedną osobą w cichym pomieszczeniu, a zupełnie innych funkcji w aparacie będziemy potrzebować rozmawiając w gronie kilku osób, zwłaszcza z hałasem w tle – np. na przyjęciu, spotkaniu rodzinnym czy w hałaśliwej kawiarni.

Stąd tak ważna jest początkowa rozmowa i sprawdzenie nie tylko tego jaki rodzaj i stopień niedosłuchu ma Pacjent, ale przede wszystkim w jakich sytuacjach akustycznych na co dzień przebywa.

Po dopasowaniu aparatów słuchowych wykonujemy test – tzw. BADANIE W WOLNYM POLU, aby sprawdzić, jakie zrozumienie mowy osiąga Pacjent bez aparatów i z nimi. Dzięki temu możemy ocenić tzw. zysk z dopasowanych aparatów słuchowych i pokazać pacjentowi czarno na białym, jak słyszy bez aparatów, a jak z nimi.

Często słyszy się, że aparaty są drogie. Tak, bo jak już wiesz, są to niezwykle zaawansowane miniaturowe komputery o ogromnej mocy obliczeniowej.

Nowy komputer, telewizor, telefon komórkowy kosztują często powyżej czterech tysięcy złotych. Aparaty słuchowe zakupisz już od dwóch tysięcy złotych. Są jednocześnie i takie, które kosztują ponad sześć czy siedem tysięcy.

Jakie są dofinasowania do zakupu aparatów słuchowych?

  • Do każdego z aparatów uzyskasz co pięć lat dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia w kwocie 1050,00 zł. (osoba represjonowana i inwalida wojenny otrzyma 1500,00 zł na każde ucho).
  • Dziecko i młodzież ucząca się do 26. roku życia -  co trzy lata otrzymuje 3000,00 zł do każdego aparatu słuchowego.
  • Do tego, jeśli posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności, pomożemy Ci uzyskać kolejne dofinansowanie z PFRON - tu kwota zależy od danego miasta i placówki PCPR, MOPS.
  • Osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności nie muszą czekać 5 lat na nowe dofinansowanie z NFZ – nowe aparaty mogą być dofinansowane tak często, jak jest to potrzebne.

Jeśli to nadal nie wystarczy - mamy korzystny system ratalny, w tym raty 0%.

Zakup aparatów słuchowych jest inwestycją na minimum 5 lat. Czy wydanie pewnej kwoty raz na tak wiele lat nie jest warte tego, aby wreszcie móc każdego dnia swobodnie rozmawiać z bliskimi? Aby móc porozmawiać komfortowo przez telefon z córką? Aby poczuć się bezpiecznie na ulicy i pewnie w rozmowie z ekspedientką, lekarzem, w banku?

Słyszymy od naszych Pacjentów - TAK, to wszystko jest warte tej inwestycji. Wiele osób, już po dopasowaniu aparatów mówi, że żałuje, iż odwlekało moment zakupu aparatów słuchowych, bo bardzo dużo przez ten czas straciły.

W naszych gabinetach często jesteśmy świadkami chwil, gdy nasi Pacjenci po założeniu im aparatów nagle zaczynają ponownie słyszeć – na ich ustach rozkwita wtedy uśmiech, a w oczach pojawiają się łzy wzruszenia.

Nikt nie ma wątpliwości, że gdy słabo widzi, to potrzebuje okularów. Z aparatami słuchowymi jest różnie, bo wydaje nam się, że zawsze można jeszcze poczekać. Jeśli wiesz na czym polega słyszenie i jak ważne jest dla pracy Twojego mózgu, to już wiesz, że nie powinieneś czekać.

Przyjdź do naszej placówki, a przekonasz się, że zaproponowane rozwiązania odmienią Twoje życie. Dobierzemy aparaty słuchowe zarówno do Twoich najważniejszych potrzeb, jak i do zasobności Twojego portfela.

Jeśli chcesz na początek tylko przetestować aparaty we własnym otoczeniu dźwiękowym, wypożyczymy Ci je na kilka dni bez żadnych opłat i zobowiązań. To wystarczający czas, aby się przekonać o różnicy w słyszeniu. Wypożyczenie nie jest bowiem po to, aby się przyzwyczaić do aparatów słuchowych, ale po to, żeby sprawdzić różnicę bez i w aparatach słuchowych. W sytuacji, gdy będzie potrzebna korekta ustawień po okresie wypożyczenia, przedłużymy Ci ten czas, celem sprawdzenia różnicy.

Wszystko po to, byś znów poczuł się komfortowo i bezpiecznie. POMAGANIE JEST W NAS i w tej misji trwamy już ponad 30 lat! :)

Autor: Anna Rutkowska 


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.